صفحه اصلی / درباره

درباره

دانشگاه در جایگاه یکی از مهمترین مراکز تعلیم، تربیت و آموزش نیروی انسانی متخصص و متعهد در کشور نقش آفرین می باشد که با قشر فرهیخته و جوان جامعه سروکار دارد. رشد و تکامل افراد در این مجموعه علاوه بر آموزش های علمی، تخصصی، تحقیق و پژوهش منوط به پرورش قدرت تفکر، خلاقیت، استدلال، بصیرت افزایی، معرفت افزایی، توجه و تاکید بر هویت ایرانی-اسلامی ارتقاء و افزایش سطح آگاهی های عمومی و اختصاصی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و…  نیز می باشد. از این جهت حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی چشم انداز و ماموریت خود را با تکیه بر اصول اساسی از جمله سیاستهای کلان و اسناد بالادستی کشور در زمینه مهندسی فرهنگی، نقشه جامع علمی کشور، توجه به اسلامی شدن دانشگاه ها و سند راهبردی فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تهیه و به تدوین طیف وسیعی از برنامه های متنوع برای اقشار مختلف دانشگاهیان بر اساس علایق و سلایق مختلف و با درنظر گرفتن ظرفیت ها و پتانسیل های بومی و موجود در واحد و همچنین بر اساس تجارب اجرایی گذشته و نیازسنجی و نظر سنجی های مختلف در فواصل زمانی گوناگون پرداخته است.

از جمله اهداف برنامه ریزی و اجرای فعالیت های فرهنگی در دانشگاه می توان به ارتقاء سطح بینش و معرفت، نهادینه سازی اخلاق و معنویت، افزایش بصیرت دینی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، تقویت و تحکیم بنیان خانواده، احترام به هویت اجتماعی و دانشگاهی بویژه در دانشجویان، افزایش مسئولیت پذیری، ایجاد و افزایش روحیه نشاط و حس همکاری و همدلی، افزایش روحیه نقدپذیری، شناخت بیشتر نقاط قوت و ضعف، ارتقاء روحیه جهاد و ایثار و گذشت، ارتقاء سطح توانمندیهای عمومی و اختصاصی افراد و … اشاره نمود.

امید است با همدلی، همراهی و همفکری قشر دانشگاهی کشور بویژه دانشجویان مستعد و خوش فکر بتوان به اهداف و چشم اندازهای پیش رو دست یافت.